درخواست و مشکلات مدیریتی خود را با مشاوران آقای مدیر در میان بگذارید

تدوین طرح کسب و کار،ارائه راهکارهای مدیریتی،بررسی نقاط قوت و ضعف سازمانهادرخواست مشاوره مدیریت

چالش‌هایی که افراد موفق بر آنها غلبه می‌کنند
مترجم: هوتسا عسکری نسب
منبع: Entrepreneur
نحوهبرخورد افراد موفق با مشکلات واقعا شگفت‌انگیز است. درحالی‌که افراد معمولی موانعرا غیرقابل حل قلمداد می‌کنند، آنها به‌راحتی چالش‌ها را پذیرفته و با موانع موجوددر زندگی دست و پنجه نرم کرده و در نهایت با یافتن راه‌حل مناسب بر مشکلات غلبه می‌کنند.اعتماد به‌نفس آنها در برابر رویارویی با سختی‌ها برگرفته از داشتن توانایی در رهاکردن نکات منفی است که بسیاری از افراد معمولی از انجام چنین کاری عاجز هستند


«مارتین سلیگمن» دردانشگاه پنسیلوانیا درباره پدیده موفقیت در میان افراد، مطالعات فراوانی داشتهاست. وی در تحقیقات خود به این نتیجه رسیده که موفقیت از تفاوتی بسیار مهم در نگاهمردم به زندگی خود حاصل می‌شود، برخی افراد اعتقاد دارند شکست‌هایی که با آنهامواجه می‌شوند ناشی از کمبودهای شخصی در زندگی است که از کنترلشان خارج است، درمقابل عده‌ای دیگر معتقدند که مشکلات با تلاش فراوان برطرف می‌شود. 

فقطموفقیت نیست که توسط ذهن شما شناسایی و تعریف می‌شود. سلیگمن متوجه شده است کهبالاترین میزان افسردگی در میان افرادی است که شکست‌های خود را به کمبودهای شخصینسبت می‌دهند و این در حالی است که افراد خوش‌بین احساس بهتری دارند، شکست‌ها رابه‌عنوان تجربه قلمداد می‌کنند و از آنها نکات مهمی می‌آموزند و بر این باورند کهمطمئنا می‌توانند عملکرد بهتری در آینده داشته باشند. این طرز فکر، نیاز به هوشهیجانی بالایی (EQ) دارد.داشتن طرز فکری که به موفقیت منتهی شود، آسان نیست به‌ویژهکه موارد و چالش‌هایی وجود دارد که افراد را از پای درمی‌آورد زیرا موانع به نظر غیرقابل حل می‌رسند اما این چالش‌ها هرگز مانع پیشرفت افراد موفق نمی‌شوند. در ذیل بهبررسی هفت مانع می‌پردازیم:
1. سن: واقعا فقط یک عدداست. افراد موفق به هیچ‌وجه اجازه نمی‌دهند که سنشان تعیین‌کننده شخصیت و توانایی‌هایشانباشد. مسلما افراد موفق تنها به حرف دل خود گوش داده و علایقشان را در زندگی دنبالمی‌کنند

2. نظر و طرز تفکر دیگران:هنگامی که احساس لذت و رضایت برگرفته از مقایسه خود با دیگران باشد، دیگر خود رامسوول سرنوشت نمی‌دانید. اگر نمی‌توانید نسبت به نظر دیگران راجع به خود واکنشنشان ندهید، لزومی ندارد تا برای اثبات خود موفقیت‌هایتان را به رخ آنان بکشید.بهتر است نظرات مردم را راجع‌به خود خیلی جدی نگیرید. به این ترتیب، ارزش وجودیشما بدون توجه به تفکرات یا اعمال مردم، از درون خود شما نشات می‌گیرد. افراد موفقمی‌دانند که اهمیت دادن به آنچه مردم درباره آنها فکر می‌کنند، صرفا اتلاف وقت وانرژی است.  
3. افراد مسموم: برخی ازموفق‌ترین شرکت‌ها در سال‌های اخیر توسط زوج‌های موفق تاسیس شده‌اند. برای مثال:استیو جابز و استیو ووزنیاک از شرکت اپل در یک محله زندگی می‌کردند، سرگی بین ولری پیج از گوگل هم در دانشگاه استنفورد با یکدیگر آشنا شده بودند. همانند افرادتاثیرگذاری که به شما برای رسیدن به پتانسیل کامل خود کمک می‌کنند، افراد مسموم همممکن است اطرافیان خود را به سمت منفی‌بافی، بیرحمی یا صرفا دیوانگی ساده بکشانند،آنها محیطی مملو از استرس و نزاع ایجاد می‌کنند که به هر قیمتی شده باید از ایندسته از افراد، دوری جست. اگر از موقعیت خود در زندگی احساس رضایت نمی‌کنید، فقطنگاهی به اطراف خود بیندازید بی‌شک علت بسیاری از مشکلات اصلی شما عده‌ای ازاطرافیانتان هستند.

4- ترس: ترس چیزی بیش ازیک احساس طولانی که با تصورات شما عجین شده، نیست. خطر، امری است واقعی. ترس یکانتخاب است. افراد موفق این احساس را بهتر از هر فرد دیگری می‌شناسند، ناشی می‌شودبنابراین با ترس مبارزه می‌کنند. آنها به احساس سرخوشی که از غلبه بر ترس‌هایشانناشی می‌شود، عادت می‌کنند. در زندگی هرگز به این دلیل که احساس ترس کرده‌اید،تسلیم نشوید

5- موضع منفی داشتن: زندگیهمیشه طبق روال دلخواه تمام افراد پیش نخواهد رفت و قطعا افت و خیز دارد اما زمانیکه در موقعیت خوبی به سر نمی‌برید و از شرایط خود راضی نیستید، شما هم دقیقا ماننددیگران بیست و چهار ساعت از شبانه روز را در اختیار دارید. افراد موفق ارزش سپریشدن زمان را می‌دانند و به جای شکایت از این موضوع که کارها چگونه باید صورت می‌گرفت،به اتفاقات خوب می‌اندیشند و از آنها قدردانی می‌کنند، سپس با یافتن بهترین راه‌حلموجود، با مشکلات درگیر می‌شوند و به سوی موفقیت گام بر می‌دارند.

6- گذشته یا آینده: گذشتهو آینده نیز مانند ترس، زاییده ذهن انسان هستند. به هیچ عنوان احساس گناه شما نمی‌تواندگذشته را تغییر دهد و همچنین اضطراب هم نمی‌تواند آینده را عوض کند. افراد موفقاین موضوع را به خوبی می‌دانند و تمام تمرکز خود را به زندگی در زمان حال معطوف می‌کنند.برای زندگی در حال حاضر باید دو کار را انجام داد: اول گذشته خود را با تمام خوبیو بدی قبول کنید. اگر در ارتباط با گذشته خود احساس آرامش نداشته باشید، این احساسناآرامی هرگز شما را ترک نخواهد کرد بنابراین در شکل‌گیری آینده نیز نقش عمده‌ایخواهد داشت. افراد موفق زمانی نیم نگاهی به گذشته دارند که قصد دارند از میزانپیشرفت خود در کار و زندگی اطلاع پیدا کنند. دوم پذیرش عدم قطعیت از آینده ونداشتن انتظارات غیر ضروری از خود، احساس نگرانی هیچ جایگاهی در زمان حال ندارد

7- وضعیت جهان: افراد موفقهرگز خود را درگیر اخبار و مسائل بی‌ارزشی نمی‌کنند که از کنترل آنها خارج است وهیچ‌گونه نگرانی به خود راه نمی‌دهند. در عوض، انرژی خود را بر کنترل و هدایت دومورد یعنی دقت و تلاش که کاملا درحیطه قدرتشان است متمرکز می‌کنند. توجه‌شان راروی تمام موارد مثبت زندگی خود معطوف کرده و به دنبال اتفاقات خوبی هستند که دردنیا رخ می‌دهد همچنین تلاششان را روی انجام کارهایی می‌گذارند که هر روز می‌توانندجهت پیشرفت و تغییر زندگی شخصی خود و جهان انجام دهند. موارد ذکر شده تنها گام‌هایکوچکی است جهت تبدیل کردن دنیا به مکانی بهتر. بنابر آنچه در این مقاله آمده می‌تواننتیجه گرفت: موفقیت هر فرد تنها ناشی از طرز تفکر او است. اطمینان داشته باشید باداشتن نظم و تمرکز، وجود چنین موانعی در زندگی شخصی و حرفه‌ای هرگز شما را ازدستیابی به پتانسیل کامل خود باز نمی‌داردگروه :

کلینیک منابع انسانی

برخی از برچسب های مرتبط

هدیه تبلیغات تلویزیونی برای خانواده ایرانی

هدیه تبلیغات تلویزیونی برای خانواده ایرانی

جشنواره فیلم میلاد سرخ باید صاحب دبیرخانه دائمی شود

جشنواره فیلم «میلاد سرخ» باید صاحب دبیرخانه دائمی شود

نماینده سینمای فرانسه شد

نماینده سینمای فرانسه شد

با تلفیق تکنیک انیمیشن و عروسکی ساخته می‌شود

» با تلفیق تکنیک انیمیشن و عروسکی ساخته می‌شود

رسانه‌ ملی و تضعیف خانواده

رسانه‌ ملی و تضعیف خانواده

اگر جشنواره نباشد دیگر اتفاقی برای سینمای کودک نخواهد افتاد

اگر جشنواره نباشد دیگر اتفاقی برای سینمای کودک نخواهد افتاد

برنامه کودک یا بقالی

برنامه کودک یا بقالی

بازی در«مختارنامه» را به 10 فیلم سینمایی ترجیح می‌دادم

بازی در«مختارنامه» را به 10 فیلم سینمایی ترجیح می‌دادم

نظرات :
نظر شما :

نام : *
 

ایمیل : *
   

شماره همراه : *
 

متن پیام : *
 کد بالا را در کادر وارد نمایید :
اگه نمی تونی کد رو بخونی کلیک کن

تمامی حقوق قانونی این درگاه متعلق به گروه آقای مدیر می باشد

طراحی شده توسط طراحان پویا