درخواست و مشکلات مدیریتی خود را با مشاوران آقای مدیر در میان بگذارید

تدوین طرح کسب و کار،ارائه راهکارهای مدیریتی،بررسی نقاط قوت و ضعف سازمانهادرخواست مشاوره مدیریت

گسترش زیرساخت‌ها لازمه توسعه گردشگری ایران است
گسترش زیرساخت‌ها لازمه توسعه گردشگری ایران است
معاون دبیرکل سازمان اکو، ایران را دارای ظرفیت‌های بالایی برای جذب گردشگر دانست که برای توسعه صنعت گردشگری باید زیرساخت‌های خود را گسترش دهد.
به گزارش «ایرنا»، های ری ماراش اوقلی در سفر به زنجان با بیان این مطلب گفت: «ایران برای توسعه گردشگری باید به‌صورت زیرساختی برنامه‌ریزی کند و به حتم این برنامه‌ریزی می‌تواند این صنعت را پیش ببرد.»
معاون دبیرکل سازمان اکو افزود: «زمانی که جشنواره‌ای با حضور کشورهای مختلف برگزار می‌شود باید به ثبت برسد و از این رو باید قبل از برگزاری چنین برنامه‌هایی به دیگر کشورهای عضو اکو اطلاع‌رسانی شود.» ماراش اوقلی به برنامه‌های سازمان اکو برای تقویت روابط اقتصادی، کشاورزی، فرهنگی و گردشگری میان کشورهای عضو اشاره کرد و گفت: «این سازمان می‌تواند با تشویق کشورها برای توسعه روابط، زمینه آمد و شد بیش از پیش آنان را برای آگاه شدن از توانمندی‌های یکدیگر فراهم کند.»

همچنین معاون سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در جشنواره آش زنجان گفت: «به صنعت گردشگری در ایران آن‌گونه که باید و شاید توجه نشده و به این حوزه به‌عنوان صنعت نگاه نشده است و از دلایل نپرداختن به صنعت گردشگری، تکیه کشور به درآمدهای نفتی است.» سعید شیرکوند معتقد است در ایران به‌دلیل اتکا به درآمدهای نفتی به بسیاری از حوزه‌های درآمد از جمله مالیات و گردشگری توجه نشده و منجر به ایجاد نگرش تفننی بودن گردشگری و تعبیر آن به جابه‌جایی افراد شده است.

به گفته او، گردشگری تفنن و جابه‌جایی افراد نیست بلکه فرصتی است که می‌توان با استفاده از آن اقتصاد کشور را توسعه داد و زمینه اشتغال‌زایی و کسب درآمد بیشتر را برای مردم فراهم کرد. معاون سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی سازمان میراث فرهنگی با بیان اینکه رئیس جمهوری این سازمان را مکلف به توسعه و احیای گردشگری در کشور کرده است، گفت: «در همین راستا شهرداری‌ها می‌توانند عوارض نوسازی را از سرمایه‌گذاران دریافت نکنند یا در صورت اصرار بر دریافت این مبلغ، بخش بسیاری از آن را تخفیف دهند.»


گروه :

CRM کلبنیک

برخی از برچسب های مرتبط

اخبار گردشگری ورود تخت جمشید به شبکه جهانی اینترنت

اخبار گردشگری ورود تخت جمشید به شبکه جهانی اینترنت

اخبار گردشگری فارس را به روس‌ها معرفی می‌کنیم

رئیس کمیسیون ایران در اتاق بازرگانی جمهوری فدراسیون روسیه و سردبیر و ناشر نشریه تجارت با ایران در نشست باتنی چند از فعالان گردشگری فارس گفت: متاسفانه درامر بازاریابی و تبلیغات برای فارس کاری انجام نگرفته و آن‌طور که باید ظرفیت‌های این استان برای جذب سرمایه‌گذاری وتوسعه گردشگری معرفی نشده است.

اخبار گردشگری سالانه ۴۷ هزار پلاک بین‌المللی خودرو برای گردشگران ایرانی صادر می شود

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی از صدور به طور متوسط سالانه ۴۷ هزار پلاک بین‌المللی خودرو برای گردشگران خروجی از کشور خبر داد.

اخبار گردشگری آبروی ایران در گرو ثبت جهانی شوش

معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت:شوش اصلی‌ترین گزینه جمهوری اسلامی ایران برای ثبت جهانی در سال 2014 است و باید همه برای این مهم کمک کنند.

اخبار گردشگری مبارزه با فساد و رانت در صنعت گردشگر

موسی‌ غنی‌نژاد، اقتصاددان معتقد است ما نباید تجربه 30 ساله در حوزه پتروشیمی، فولاد یا حتی بنگاه‌های زودبازده را در سال‌های گذشته تکرار و در صنعت گردشگری نیز زمینه‌های رانت را برای عده‌ای فراهم کنیم. او بر این باور است که دولت تنها باید مقررات را به‌گونه‌ای اصلاح کند که فضا برای فعالیت بنگاه‌ها هموار شود.

اخبار گردشگری فرهنگ غني ايران مي‌تواند گردشگران بسياري را جذب كند

هشتم و نهم خرداد، به همت موسسه بين‌المللي مطالعات شهرسازي و معماري رايا، همايشي بين‌المللي تحت عنوان «معماري و توريسم» در شهر مشهد برگزار شد. کریس باس استاد دانشگاه سيدني استراليا يكي از چهره‌هاي شاخص جهاني بود که در اين برنامه حضور داشت که در ادامه متن كامل گفت‌وگوي اختصاصي با آن را می خوانید.

اخبار گردشگری رویش فصل نوین گردشگری ایران و ترکیه در سفر رئیس جمهور به آنکارا

دکتر حسن روحانی رییس جمهوری با اشاره بر اینکه ایران و ترکیه اهداف و برنامه های مشترکی دارند، تاکید کرد که سفرش به آنکارا در صدر هیاتی بلند پایه به ترکیه بی تردید نقطه عطفی در روابط دو کشور خواهد بود.

اخبار گردشگری امضای تفاهم نامه همکاری بین ایران و سازمان جهانی گردشگری ملل متحد

معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران و دبیر کل سازمان جهانی گردشگری ملل متحد (UNWTO) در مادرید پایتخت اسپانیا یک یادداشت تفاهم همکاری امضا کردند.

نظرات :
نظر شما :

نام : *
 

ایمیل : *
   

شماره همراه : *
 

متن پیام : *
 کد بالا را در کادر وارد نمایید :
اگه نمی تونی کد رو بخونی کلیک کن

تمامی حقوق قانونی این درگاه متعلق به گروه آقای مدیر می باشد

طراحی شده توسط طراحان پویا